Zapraszamy do udziału w pierwszym letnim obozie slow joggingu. Jego głównym celem jest doskonalenie metody. Dedykujemy go osobom, które samodzielnie uprawiają slow joggingu bez możliwości kontaktu z instruktorem lub w też w grupach pod okiem certyfikowanych instruktorów współpracujących ze Stowarzyszeniem Slow Jogging Polska.
Jest to technika kompletna dla utrzymania organizmu w zdrowiu ale i doskonałe uzupełnienie dla innych aktywności, czy wręcz baza wydolnościowo-kondycyjna dla zaawansowanych technicznie dyscyplin.
Biografia i badania prof. Hiroakiego Tanaki oraz doświadczenia jego najbliżśzych współpracownic Magdaleny Jackowskiej oraz Noriko Sato potwierdzają związek pomiędzy bieganiem w rytmie niko niko a poprawieniem większości kluczowych parametrów organizmu (przyrost masy mięśniowej, stabilizacja stawów, poprawa wydolności ogólnej, regulacja ciśnienia krwi, dotlenienie organizmu, zwiększenie ilości „dobrego” cholesterolu HDL, zmniejszenie współczynnika BMI, poprawa pamięci).
Slow jogging warto uprawiać z uwagi na:
- zminimalizowanie wystąpienia chorób cywilizacyjnych
- utrzymanie estetycznej i sportowej sylwetki
- zwiększenie prawdopodobieństwa dłuższego życia w zdrowiu
- wydłużenie samodzielności i mobilności życiowej
Obóz ma charakter sportowy, zatem program zawiera kilka godzin aktywności i warsztatów rozwojowych dotyczących stylu życia. Zapewniamy zdrowe zbilansowane posiłki bazujące na kuchni roślinnej.
Metoda opracowana przez prof. Hiroakiego Tanakę wydaje się prosta ale nasze kilkuletnie doświadczenia z systematycznych sesji treningowych wskazują na to, że zarówno sama technika, jak i jej intensywność wymagają zindywidualizowanego podejścia. Większość z nas odkrywa za czasem dodatkowe elementy uzupełniające warte uświadomienia i omówienia. To oczywiste na tle tylu istniejących form ruchu i różnych, często sprzecznych koncepcji.
Jak to bowiem jest, że tak dużo wiemy o funkcjonowaniu organizmu i wciąż nie potrafimy w pełni zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie?
W trakcie obozu planujemy codziennie dwie sesji 60 minut truchtu oraz warsztaty dopełniające wiedzę o tematykę zdrowego stylu życia.
PROGRAM
- Treningi slow joggingu
- Wycieczki biegowe
- Treningi interwałowe (praca na kadencji w treningach kondycyjnych)
- Treningi motoryczne, funkcjonalne (np. stabilizacja, joga itp.)
- Praca z pulsem i analiza wyników
- Oddech w treningach i na co dzień
- Indywidualne konsultacje
- Mini wykłady (kontuzje i profilaktyka, rozgrzewka, rozciąganie, przygotowanie do zawodów itd)
- Czas na regenerację
PLAN DNIA
7.15 trening poranny
8.30 śniadanie
10.00-13.00 blok zajęć porannych
13.30 obiad
14.30-17.00 czas na regenerację
17.00-18.00 trening wieczorny
18.30 kolacja
20.00 blok zajęć mindfulness
OPŁATY (pokoje dwuosobowe)
Nocleg standard studencki 1100 zł (zgł. po 30 kwietnia 1250 zł)
Nocleg standard profesorski 1250 zł (zgł. po 30 kwietnia 1400 zł)
W trakcie obozu będzie możliwość ukończenia kursu przygotowawczego do kursu instruktorskiego (status animatora slow joggingu) – dopłata do ceny obozu + 350 zł
PROWADZĄCY ZAJĘCIA
Katarzyna Daniek
Maciej Kozakiewicz
Zaproszeni eksperci
TERMIN: 7-12 LIPCA 2020
Przyjazd 07.07 godz. 16.00
Wyjazd 12.07 godz. 14.00
ORGANIZATOR
POLSKA WITALNA ORAZ EUFORJA
Współpraca merytoryczna:
STOWARZYSZENIE SLOW JOGGING POLSKA
Zgłoszenia i dodatkowe informacje
Katarzyna Daniek (tel. 793909018),
Maciej Kozakiewicz tel. 607 444242
e-mail: slowjogging.polska@gmail.com
Miejsce obozu
Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej to nowoczesny ośrodek naukowo-badawczy i centrum konferencyjne Uniwersytetu Warszawskiego. Malowniczo wpisany w krajobraz wnętrza nieczynnego kamieniołomu Korzecko w Chęcinach, w województwie świętokrzyskim – uznawanym za niepowtarzalny, wręcz wymarzony „poligon” badawczy dla geologów.
https://www.eceg.uw.edu.pl/