W nawiązaniu do doświadczeń zgromadzonych na obozach w Republice Ściborskiej i Ośrodka w Pola kontynuujemy Lato Leśnych Ludzi dla ojców i synów w nowej koncepcji programowej.

ZAPRASZAMY serdecznie do udziału w IV edycji Lata Leśnych Ludzi.

PROPONUJEMY DWA TERMINY 2019:

 • 9-16 SIERPNIA
 • 16-23 SIERPNIA (DLA UCZESTNIKÓW LLL’2018)

Wiemy, że w dzisiejszym świecie ojcowie i synowie TĘSKNIĄ za niezakłóconym byciem ze sobą. Szybkość i poziom wymagań naszego codziennego życia często zabiera SIŁĘ i czas na GŁĘBOKIE uczestnictwo we wzajemnym życiu ojców i synów.

Lato Leśnych Ludzi to okazja by ojcowie i synowie mogli:

 • POGŁĘBIĆ RELACJE,
 • WZMOCNIĆ WIĘZI,
 • WEJŚĆ W WIĘKSZĄ ZAŻYŁOŚĆ.

To dla ojców czas dokonania WGLĄDU w męskie sprawy w kręgu mężczyzn, a dla synów możliwość INICJACJI w kolejny etap życia w gronie dorosłych mężczyzn i przyjaznych rówieśników przy wsparciu ojca i trenera. To wreszcie dla wszystkich nas czas ZŁAPANIA ODDECHU od codzienności, zadań w pracy i szkole, stresu, wyższych konieczności. To czas dla nas. Czas na nasze MĘSKIE SPRAWY.

PRZYGODA I PRACA

PRACA i ZABAWA podczas naszej wyprawy będzie się odbywać w domu, w lesie, w polu, na jeziorach i na spływach kajakowych rzeką. Spotkamy się z końmi, krowami, kozami a kto wie czy nie z dzikami i jeleniami. Podchodzą pod sam dom. Mieszkańcy wsi mówią, że są w puszczy wilki i żubry.
Nasze zadania będą WYMAGAĆ SPRAWNOŚCI od każdego z nas, współpracy ojców i synów, współpracy grupowej, odwagi i zdolności uczenia się. Wiemy, że dzięki nim będziemy BOGATSI o doświadczenia, emocje, przyjacielskie relacje, polepszymy kontakt z samymi sobą.

Będziemy pracować w ciągu dnia i w nocy. Ojcowie i synowie będą po części RAZEM, po części OSOBNO. Będziemy budować budowle i sprzęty, lepić z gliny, rozwiązywać zagadki, tworzyć trenować sprawność i siłę, odkrywać DZIKOŚĆ, odnajdywać się w przestrzeni, robić maski wojowników, spływać rzeką przez dziki las, rąbać drzewo, palić ogień na górze znaków, dawać ZNAKI DYMNE, grać na bębnach, tańczyć, gonić, szukać, odkrywać siebie, gotować, budzić innych ze snu okrzykiem, mówić o emocjach, wartościach, ekologii, miejscu człowieka w świecie, inicjować do następnych etapów życia, budować wspólnotę mężczyzn. Będzie wysiłek, przygoda, refleksja i czas na dobre relacje. Zbudujemy OPOWIEŚĆ. Oczywiście będzie też czas wolny.

Późniejsze części wieczorów będą zarezerwowane na zajęcia warsztatowe pogłębiające ŚWIADOMOŚĆ uczestników jako ojców i mężczyzn, warsztaty wzbogacające i dopełniające wartości dnia spędzonego z synami.

GRUPA

Ilość miejsc jest ograniczona. Dom przyjmuje 10 osób w pokojach oraz kolejne 10 w sali zbiorowej I NAMIOTACH. W namiotach możemy przyjąć kolejne osoby. Grupa będzie składać się z samych mężczyzn. Zapraszamy ojców z synami w wieku szkolnym.

POBYT I ORGANIZACJA

Pobyt grupy w domu/ośrodku odbywa się na zasadzie WSPÓŁDZIAŁANIA. Wśród uczestników dobierane są zespoły dyżurujące, do których zadań należy przygotowanie posiłków, sprzątanie, budzenie grupy, dbanie o przygotowania do zadań (stanowiska, wskazówki itp.).

Osoby śpiące w domu zabierają swoje śpiwory. Osoby wybierające pole namiotowe będą miały możliwość korzystania z własnych namiotów bądź zapewnionego przez nas namiotu zbiorowego.

Wyżywienie podczas naszego spotkania będzie WEGETARIAŃSKIE. Bazować będziemy na warzywach, mleku, serach, jajkach, owocach od lokalnych gospodarzy. Dieta bezmięsna wpisuje się w naszą filozofię rozwoju i dbania o siebie i przyrodę. W ośrodku jest studnia z głębinową czystą wodą.

Można korzystać z łazienek w domu lub wody bezpośrednio ze studni i kąpać się na dworze.

HOLISTYCZNE ZDROWIE

Mężczyźni współcześnie żyją wyraźnie krócej niż kobiety. Mniej dbają o zdrowie. Gorzej sobie radzą ze stresem. Odpowiednia diety, regularna aktywność ruchowa – będąca przecież domeną mężczyzn – to proste reguły na energetyczny dzień. Postaramy się uzbroić Was w zapomniane zasady byście poczuli wigor i siły witalne mogąc jednocześnie być świetnym przykładem dla swoich potomków. Pomoże w tym wspólne gotowanie zdrowych potraw, slow jogging oraz ćwiczenia energetyzujące.

POBYT I ZAKWATEROWANIE

OŚRODEK ROZWOJU W POLU. Zamieszkamy w ekologicznym domu zbudowanym w 2017 r. w technologii strawbale czyli słoma drewno i glina. Dom został zbudowany w przeważającej części z materiałów z odzysku. 100 letnie deski podłogowe odratowane z rozbiórki młyna, podłoga z dachówek, 100 letnie meble. Otoczy nas jego ciepła, spokojna aura, zapach drewna, dymu z wielkiego ceglanego pieca. Nieco surowy klimat sprzyja męskiemu spotkaniu i da nam niezapomniane wrażenia. Będziemy spać w kilku osobowych pokojach na piętrze, a jeść i pracować na dole i wokół domu. Dla chętnych możliwość spania w namiocie. Nasze pole namiotowe liczy 17 hektarów ;). Można spać na wysokim wzniesieniu przy ognisku lub w głębokim obniżeniu terenu pod gałęziami drzew. Mamy też staw i dzikie drzewa owocowe. Więcej: http://hst.edu.pl/osrodek-w-polu/

Dom położony jest na skraju puszczy Boreckiej, wokół las, jeziora, pola, do wsi Gajrowskie jest 500 m, do najbliższego sklepu we wsi obok 3 km. Do rzeki i dzikich jezior ok. 2 km. Cisza i spokój. Z dala od szlaków turystycznych, miast i dróg.

PLAN DNIA

 • 7.00 pobudka
 • 7.30 – 8.30 blok porannych ćwiczeń (gimnastyka chi, slow jogging)
 • 9.00 – 10.00 poranny krąg
 • 10.30-13.30 blok warsztatów
 • 13.30-15.30 obiad i przerwa
 • 15.30-10.00 męski krąg (równolegle zadania/zabawy synów)
 • 18.30 blok warsztatów w tym zdrowy styl życia (joga, ćwiczenia oddechowe)
 • 18.30-20.00 kolacja
 • 20.00-21.30 wspólne zajęcia

PROWADZĄCY

BARTOSZ PŁAZAK – http://hst.edu.pl/event2-speaker/bartosz-plazak/

MACIEJ KOZAKIEWICZ – http://swiadomosc-ciala.pl/speakers/maciej-kozakiewicz/

Bartosz i Maciej poznali się w programie coachingowym „Lider Na Fali”, w roli „mistrza” i „ucznia”. Spędzili ze sobą tydzień w rejsie po Bałtyku. Zawiązane więzi, przeżyty sztorm, zaprocentowały wspólnym wartościowym przedsięwzięciem. Obaj mają synów. Obaj pragną być dobrymi i inspirującymi ojcami. Obaj pragną się dzielić swoimi doświadczeniami w budowaniu męskich relacji.

OPŁATY

Opłaty za udział w warsztacie pary ojciec i syn:

 • do 31 marca – 1850 zł (rezerwacja 550 zł)
 • od 1 kwietnia – 1990 zł (rezerwacja 690 zł)

KONTAKT

MACIEJ KOZAKIEWICZ, TEL. 607 444242

BARTOSZ PŁAZAK, TEL. 502351161

Galeria zdjęć

http://galerie.lifefree.pl/galeria/lato-lesnych-ludzi-2018-krag-ojcow-i-synow,26,1,429f5.html

Informacje na Facebooku

https://www.facebook.com/events/2396614490565551/